Date Teams/Event Time Score Links
 
August
Fri. 25 vs. Carroll (Mont.) @ Butte, MT Final L, 3-1
  vs. Lewis-Clark St. @ , Final L, 3-0
Sat. 26 vs. Multnomah University @ Butte, MT Final W, 3-0
  vs. Montana Western @ Butte, MT Final W, 3-2
 
September
Fri. 8 vs. Carroll (Mont.) @ , Final L, 3-0
  at University of Great Falls Final L, 3-1
Sat. 9 vs. Mont. St.-Northern @ , Final L, 3-0
  vs. Montana Western @ , Final L, 3-1
Tue. 12 Presentation * Final L, 3-0
  Stanton Strong Night
Tue. 19 Jamestown * Final L, 3-1
Fri. 22 at Waldorf * Final W, 3-1
Sat. 23 at Viterbo * Final L, 3-1
Fri. 29 Dakota St. * Final W, 3-0
Sat. 30 Bellevue * Final L, 3-0
 
October
Fri. 6 at Valley City St. * Final L, 3-0
Sat. 7 at Mayville State * Final L, 3-2
Tue. 10 Minot State University Final L, 3-0
  Breast Cancer Awareness Night
Sat. 14 DSU Alumni 6:00 PM
Tue. 17 at Presentation * Final L, 3-1
Fri. 20 Viterbo * Final L, 3-1
Sat. 21 Waldorf * Final W, 3-1
  Faculty Appreciation Night
Fri. 27 at Dakota St. * Final W, 3-1
Sat. 28 at Bellevue * Final L, 3-0
Tue. 31 at Jamestown * Final L, 3-0
 
November
Fri. 3 Mayville State * Final L, 3-1
  Parents Night
Sat. 4 Valley City St. * Final L, 3-2
  Senior Night
 
August
Fri. 26 vs. Northwest @ Butte, MT Final L, 3-0
  Butte, MT
  at Montana Tech Final L, 3-0
  Butte, MT
Sat. 27 vs. Montana Western @ Butte, MT Final L, 3-1
  Butte, MT
  vs. Carroll College @ Butte, MT Final L, 3-0
  Butte, MT
 
September
Fri. 2 at Dakota Wesleyan Final L, 3-0
  Corn Palace Classic
  vs. Valley City St. @ Mitchell, S.D. Final W, 3-1
  Mitchell, SD
Sat. 3 vs. Mount Marty @ Mitchell, S.D. Final L, 3-1
  Mitchell, SD
  vs. Clarke @ Mitchell, S.D. Final L, 3-0
  Mitchell, SD
Tue. 6 University of Mary Final L, 3-0
  Dickinson, ND
Tue. 13 at South Dakota Mines Final L, 3-0
  Rapid City, SD
Fri. 16 Briarcrest College Final W, 3-2
  Stanton Strong Night Dickinson, ND
Tue. 20 at Presentation Final W, 3-2
  Aberdeen, SD
Fri. 23 Viterbo Final L, 3-0
  Dickinson, ND
Sat. 24 Waldorf Final W, 3-0
  Family Night Dickinson, ND
Tue. 27 South Dakota Mines Final W, 3-1
  Faculty Appreciation Night Dickinson, ND
Fri. 30 Dakota St. Final L, 3-0
  Dickinson, ND
 
October
Sat. 1 Bellevue * Final L, 3-0
  Dickinson, ND
Wed. 5 at Jamestown Final L, 3-0
  Jamestown, ND
Fri. 7 at Mayville State Final W, 3-1
  Mayville, ND
Sat. 8 at Valley City St. Final W, 3-1
  Valley City, ND
Tue. 11 Presentation Final W, 3-0
  Military Appreciation Night Dickinson, ND
Fri. 14 Grace (Neb.) Final W, 3-0
  Grace Final W, 3-0
  Dickinson, ND
  Montana Western Final L, 3-0
  Dickinson, ND
Wed. 19 Jamestown Final L, 3-1
  Cancer Awareness Night (Pack the Place in Pink) Dickinson High School, Dickinson, ND
Fri. 21 at Waldorf Final W, 3-2
  Forest City, IA
Sat. 22 at Viterbo Final L, 3-0
  La Crosse, WI
Fri. 28 at Dakota St. Final L, 3-0
  Madison, SD
Sat. 29 vs. Bellevue * @ Omaha, Neb. Final L, 3-0
  Omaha, NE
  at Grace (Neb.) Final W, 3-2
  vs. Grace @ Omaha, NE Final W, 3-2
  Omaha, NE
 
November
Fri. 4 Valley City St. Final L, 3-0
  Senior Night Dickinson, ND
Sat. 5 Mayville State Final W, 3-1
  Parents Night Dickinson, ND
Tue. 8 at Valley City St. % Final L, 3-2
  NSAA Opening Round Valley City, ND
 
August
Fri. 23 at Hastings 11:30 AM
  at Northwestern Final L, 3-0
Sat. 24 at Morningside Final L, 3-0
  at Doane Final L, 3-1
 
September
Wed. 4 at Jamestown Final L, 3-0
Fri. 6 at Mount Marty Final L, 3-0
  at Presentation Final L, 3-0
Tue. 10 at South Dakota Mines Final L, 3-2
Sat. 14 Rocky Mountain * Final L, 3-0
Fri. 20 Great Falls * Final L, 3-0
Sat. 21 Montana St. Northern * Final L, 3-0
Thu. 26 Lewis-Clark St. * Final L, 3-0
Fri. 27 at Montana Tech * Final L, 3-0
 
October
Tue. 1 at Mayville Final W, 3-1
Fri. 4 at Great Falls * Final L, 3-0
Sat. 5 at Rocky Mountain * Final L, 3-0
Wed. 9 Jamestown Final L, 3-0
Fri. 11 Presentation Final W, 3-0
Sat. 12 Montana Tech * Final L, 3-0
Tue. 15 at Valley City Final W, 3-1
Thu. 17 Westminster (Utah) * Final L, 3-1
Fri. 18 Montana Western * Final L, 3-0
Thu. 24 at Westminster (Utah) * Final L, 3-0
Sat. 26 at Montana Western * Final L, 3-0
Tue. 29 Mayville Final L, 3-0
Thu. 31 Valley City St. Final W, 3-0
 
November
Sat. 2 Carroll (Mont.) * Final L, 3-0
Tue. 5 South Dakota Mines Final L, 3-1
Thu. 7 at Mont. St. Northern * Final L, 3-0
Sat. 9 at Carroll (Wis.) * Final L, 3-0
Thu. 14 at Montana Western * Final L, 3-0
 
August
Fri. 28 at Montana Tech Final L, 3-0
  vs. Corban @ Butte, MT Final L, 3-1
Sat. 29 vs. Univ. of Great Falls @ Helena, MT Final L, 3-2
  vs. MSU-Northern @ Helena, MT Final L, 3-0
 
September
Fri. 4 vs. Florida National @ Lake Wales, FL Final W, 3-0
  Warner Invite
  vs. Warner @ Lake Wales, FL Final L, 3-0
  Warner Invite
Sat. 5 vs. Central Methodist @ Lake Wales, FL Final L, 3-1
  Warner Invite
  vs. Ave Maria @ Lake Wales, FL Final L, 3-1
  Warner Invite
Tue. 8 at University of Mary Final L, 3-0
Fri. 11 vs. Great Falls @ Valley City, ND Final L, 3-0
  vs. Bemidji St. @ Valley City, ND Final L, 3-0
Sat. 12 vs. Waldorf @ Valley City, ND Final L, 3-2
  vs. Mt.Marty @ Valley City, ND Final L, 3-2
Tue. 15 University of Jamestown * Final L, 3-0
Fri. 25 Valley City State University * Final W, 3-2
Sat. 26 Mayville State * Final W, 3-0
Tue. 29 at South Dakota Mines Final L, 3-1
 
October
Fri. 2 at Presentation * Final L, 3-2
Sat. 3 at Dakota State * Final L, 3-0
Tue. 6 at University of Jamestown * Final L, 3-0
Fri. 9 vs. Montana Western @ Denver, CO Final L, 3-2
  JWU Invite
Sat. 10 vs. Johnson & Wales (CO) @ Denver, Co Final W, 3-2
  JWU Invite
  vs. St. Louis Pharmacy @ Denver, Co Final W, 3-0
  JWU Invite
Tue. 13 South Dakota Mines Final L, 3-1
Fri. 16 vs. Central College @ La Crosse, WI Final L, 1-0
  UW- La Crosse Tournament
Sat. 17 Bethel (Minn.) Final L, 3-1
  vs. Wis.-La Crosse @ La Crosse, WI Final L, 3-2
  UW- La Crosse Tournament
Fri. 23 at Mayville State * Final L, 3-1
Sat. 24 at Valley City State University * Final L, 3-0
Fri. 30 Dakota State * Final L, 3-1
Sat. 31 Presentation * Final W, 3-1
 
November
Sat. 7 at Presentation % Final L, 3-2
  NSAA Round 1
 
August
Sat. 23 Dakota Wesleyan Final L, 3-1
Fri. 29 vs. Johnson & Wales (CO) @ Corn Palace Invitational - Mitchell, S.D. Final L, 3-2
  vs. Dakota State @ Corn Palace Invitational - Mitchell, S.D. Final L, 3-0
Sat. 30 at Dakota Wesleyan Final L, 3-0
  Corn Palace Classic
  vs. Valley City St. @ Corn Palace Invitational - Mitchell, S.D. Final L, 3-0
 
September
Wed. 3 Minot St Final L, 3-1
Fri. 5 at Montana Tech Final L, 3-0
  Big Sky Challenge - Butte, Mont.
  vs. Westminster @ Big Sky Challenge - Butte, Mont. Final L, 3-1
Sat. 6 at Caroll College Final L, 3-0
  Big Sky Challenge - Helena, Mont.
  vs. University of Great Falls @ Big Sky Challenge - Helena, Mont. Final L, 3-0
Tue. 9 at South Dakota Mines Final L, 3-0
Fri. 19 Mayville St. * Final L, 3-0
Sat. 20 Valley City St. * Final L, 3-2
Sun. 21 Briercrest College Final L, 3-1
Fri. 26 at Dakota State * Final L, 3-0
Sat. 27 at Presentation College * Final W, 3-2
Tue. 30 at Jamestown * Final L, 3-0
 
October
Tue. 7 South Dakota Mines Final L, 3-0
Wed. 8 at Mayville St. * Final L, 3-1
Fri. 10 vs. Fort Hays St. @ Denver, Colorado Final L, 3-0
Sat. 11 vs. University of Montana-Western @ October Slam - Denver, Colo. Final L, 3-1
  at Johnson & Wales (CO) Final L, 3-1
  October Slam - Denver, Colo.
Tue. 21 at Minot St. Final L, 3-0
Fri. 24 Dakota St. * Final L, 3-1
  Senior Night
Sat. 25 Presentation College * Final W, 3-1
Tue. 28 Jamestown * Final L, 3-0
  Dig Pink Night
Wed. 29 at Valley City St. * Final L, 3-1
Fri. 31 at Augustana College Final L, 3-0
  Augustana Pumpkin Bash Tournament - Rock Island, Ill.
  vs. Simpson @ Rock Island, Ill. Final L, 3-1
  Augustana Pumpkin Bash
 
November
Sat. 1 vs. Buena Vista @ Augustana Pumpkin Bash Tournament - Rock Island, Ill. Final L, 3-0
  vs. Milwaukee Engr. @ Rock Island, Ill. Final L, 3-0
Sat. 8 at Valley City St. % Final L, 3-0
  Opening Round - NSAA Playoffs
* Conference
% Post season
Bold team: Home event